21.30
Vstupné: 70 Kč

Pina Brutal (HU): STRIP!

Být nahý před zrakem veřejnosti.

Jde o projev plnohodnosti umělce? Jde o sebejistotu být člověkem ve svém vlastním těle, nebo jde o to být zranitelný a možným terčem posměchu? Stejný čin, rozdílné reakce. Tenká hranice rozdílu spočívá v otázce: Kdo se dívá? Pro koho je nahé tělo odhaleno a proč? Stejné tělo a široká škála reakcí. STRIP! je představení o dění okolo nahého těla v kontextu sociálního prostředí. Zkoumá, jak nahota souvisí se sebehodnotou a jak je sebehodnota podmíněna kulturním prostředím. Inspirováno reálnou zkušeností se striptýzem.

Pina Brutal je umělkyně původem z Budapešti, která aktuálně žije v Berlíně. Studovala současný tanec a spolupracovala s několika evropskými choreografy např. s Richardem de Paula v Berlíně, v Budapešti také s L1 Dance Association. Od roku 2013 se vydala vlastní experimentální performativní cestou (The Funeral, Peep Show, Anus) a spolupracuje s berlínskými umělci s podobným směrováním jako je Mikhail Badasyan a Superfly Suspension Crew. V roce 2017 se začala zajímat o tvorbu krátkých erotických videí, a tak vznikly ”The loneliness of the bike messenger girl”, “Eternity”, “The secret Love Life of the Urban Leopard”, které byly divácky vřele přijaty a uvedeny na festivalech v Berlíně a zahraničí. Krátký hororový snímek “Seven Levels Deep”, na kterém se umělecky podílela, vyhrál cenu za nejlepší experimentální film na festivalu Horror-Rama v Kanadě. Jako bývalá tanečnice nachází inspiraci pro svou tvorbu v lidském těle a v jeho vlastních limitech. Jak její inscenace, tak i filmy obsahují prvky extrémního body artu a BDSM. Umění Piny Brutal reprezentuje queer poetiku s feministickým pohledem, jehož cílem je manifest pozitivních změn ve světě.

Podpořili: International Visegrad Fund
Uvádíme v rámci mezinárodního symposia 9 lives of the “eastern” artist

Partneři: Divadlo na cucky, Univerzita Palackého v Olomouci, Nowy Teatr, L1 Association, Truc Sphérique - Stanica Záriečie

Vstupné: 70 Kč
REZERVACE
Divadlo na cucky, Dolní nám. 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní mediální partner Divadla na cucky


TOPlist