19.00
Vstup volný.

The NELKEN-Line Piny Bausch

The Nelken-line in Olomouc, Na cucky Theatre, TANEC PRAHA Festival. 

„Linie“ jako opakující se, charakteristický prvek řady děl Piny Bausch: repetitivní kroky a gesta v pohybových sekvencích, které tanečníci provádějí v dlouhé frontě.

Procesí. Jedna nejznámějších pohybových linií je z roku 1982 z díla Nelken: „Jaro, Léto, Podzim, Zima“. V jednoduchosti je krása. Drobná a přece výrazná gesta vyprávějí o střídání čtyř ročních období v podání tanečníků postupujících v dlouhé řadě. Každý je vítán, každý se může připojit.

To vše na hudbu Louise Armstronga & His Hot Five “West End Blues”.

Julie Anne Stanzak, dlouholetá členka Tanztheater Wuppertal Piny Bausch, natočila vynikající instruktážní video, z něhož se tuto pohybovou sekvenci může naučit doslova každý. Jak profesionál, tak amatér, člověk tance znalý i pouze zvídavý, starý i mladý. Mohou tančit kdekoli, v bytě, na zahradě, v kanceláři, v parku, na parkovišti, v lese, na ulici… a děje se tak nejen na řadě míst Evropy, ale i v Latinské Americe a na dalších kontinentech.Projděte si instruktážní video tak, abyste dorazili na místo již připraveni. Akce se koná zdarma. Je vhodná pro všechny věkové kategorie.

Sraz účastníků v divadle již v 18 hodin!

 

Newsletter na mail

Divadlo na cucky, Dolní nám. 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní mediální partner Divadla na cucky


TOPlist