19.30
Divadelní sál — vstupné 120/80 Kč #nordspirace

Hege Haagenrud: DE GRENSELØSE (The Infinite)

Kontroverzní výpověď o teenagerech ve 21. století.

De grenseløse by se dalo přeložit jako “Nekonečná” a odehrává se v instituci, kde se mladá dívka izolovala od okolního světa. Připadá si jako oběť vnějších okolností a je jí diagnostikována většina mentálních poruch, které jsou pro její věk typické. Veškeré dění na jevišti je výplodem její fantazie a jejich obsesí. Před očima se nám otevírá svět, jak jej vidí hlavní hrdinka, cítíme její nenávist vůči sobě sama: vidíme až do jejího podvědomí.  Nemá hranice a nedokáže se chránit před okolním světem.

Hudbu do představení složila Rebekka Karijord, zpěv a hlas nahrála 17ti letá Amalie Stokke Karijord. Texty pochází z blogů mladých lidí, kteří trpí sebepoškozováním.

Díky videu, které tvoří základní prvek představení, se divák dostává hlouběji do nitra podvědomí hlavní hrdinky a jejich snů.  Finn Skårderud (psychiatr se specializací na poruchy přijmu potravy a sebepoškozování) popisuje v knize "Turbulence" lidi s poruchou příjmu potravy: “ustupují, uzavírají se sami do sebe, zužují se, poddávají se omamný látkách, hledají zapomnění. Symptomy jsou sami o sobě limitující – přirovnávají se k ostatním, k zítřkům, k požadavkům a očekáváním. Když se setkávám s lidmi, kteří mají anorexii, vidím, jak se stávají menší a menší, snaží se dosáhnout co nejmenšího “já”, které by bylo tak malé, že by se dalo snadno ovládat. Je to v podstatě existenciální dieta.“ 

Choreografie: Hege Haagenrud
Tančí: Kari Skotnes Vikjord
Dramaturgie: Mads Sjøgård Pettersen
Video: Vibeke Heide
Scénografie: Signe Becker
Autor hudby: Rebekka Karijord
Zvuk: Erik Hedin
Hlas/zpěv: Amalie Karijord Stokke
Hlas/text: Finn Skårderud
Fotografie: Siren Lauvdal

Představení uvádíme v rámci projektu Nordspirace, který je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.

 

VSTUPENKY
Divadlo na cucky, Dolní nám. 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní mediální partner Divadla na cucky


TOPlist