19.00
Moravské divadlo Olomouc — vstupné 180/140 Kč #nordspirace

Sestry 11 let poté

Silný osobní příběh v živém tanečním podání.

V roce 2003 vytvořilo sesterské duo Liv Hanne a Anne Katrine Haugen (Haugen Productions) představení Sestry. Hrálo se přesně 180krát a vidělo jej více než 25 000 diváků všech generací napříč celým Norskem. Představení Sestry 11 let poté nezávisle pokračuje ve vyprávění příběhu o blízkých vztazích v rodině a sesterství.

I po 11 letech sestry Haugenovy stále tančí a ptají se sebe samy a svých pěti zbývajících tet, jak se změnil jejich život. Jaký vliv na ně mělo setkání se smrtí v podobě ztráty matky a sestry? Představení Sestry 11 let poté je osobním příběhem, touhou ještě jednou zblízka nahlédnout na rodinné vazby a především na témata jako je stárnutí, ztráta a smrt jako přirozené součásti života. Představení snoubí umělecké prostředky filmového záznamu, výtvarné instalace, hudby, textu a tance.

„Celé představení funguje tak mistrovsky, že jsem po celou dobu neměl prostor ani se nadechnout. Pamatuji si jen, že mě něco silně popadlo za srdce a už mě to nepustilo.“ Helle Østvik, Finnmark Dagblad.

Uvádíme s českými titulky.

Námět a koncept: Anne Katrine Haugen a Liv Hanne Haugen
Scénografie: Lawrence Malstaf
Hudba: Erik Stifjell
Film: Hilde Korsæth
Film Sisters 2003: Knut Skoglund
Umělecká spolupráce: Jon Tombre

 

S podporou

Projekt Nordspirace je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.

Vstupné: 180,- / 140,- Kč (předprodej v MDO)
Divadlo na cucky, Dolní nám. 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní mediální partner Divadla na cucky


TOPlist