18.00
Freskový sál — 18.00–21.00 hodin — kurzovné 130 Kč

Dancing my heart out

Workshop s Nitzan Lederman.

Věděli jste, že 70 % objemu našeho srdce tvoří voda?

V tomto workshopu poznáme a budeme dále zkoumat přirozené vlastnosti lidského srdce a budeme sledovat, jak toto soustředění ovlivní náš pohyb, naše pocity a vědomí a v neposlední řadě – tanec. Skrze řízené pohybové improvizace, fyzické cviky, práci s partnerem, diskuzi a hlavně tanec se pokusíme zaznamenat menší i větší změny, ke kterým v našem těle i mysli dochází, když veškerou pozornost věnujeme našemu srdci.

 Nitzan Lederman
Tanečnice na volné noze, choreografka a lektorka tance.
V současné době působí v Tel Avivu, zkoumá nejrůznější metodologie vztahu těla a mysli a sleduje jejich aplikování do média současného tance a performance jako takové.
V roce 2012 absolvovala SEAD - Salzburg Experimental Academy of Dance, dále taneční workshop "Mate Asher" (2008) a studovala střední uměleckou školu Ironi Alef v Tel Avivu (2004).
Od roku 2013 spolupracuje s mnoha choreografy (Elad Shechter, Rotem Tashach, Sharona Florsheim, Daphna Horenzcik a David Gordon) v rámci Tel Avivu, dále s Shaiou Faran v Berlíně a uměleckým ředitelem Arekem Zietkem v Polsku. V roce 2009 tančila s "NetaDance company" choreografky Nety Pulvermacher v New Yorku.
V roce 2015 vytvořila sólo "Heart Matters" pro taneční festival Machol Shalem dance festival, dále ve spolupráci s Ma'ayanou Choresh "Ms. Paul Miss Catch" (2013) pro festival Intimadance a performanci "Blue" (2015) ve spolupráci s Eyalem Brombergem.

 

Kurzovné: 130 Kč

REZERVACE
Divadlo na cucky, Dolní nám. 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní mediální partner Divadla na cucky


TOPlist