17.00
Kurzovné: 120 Kč

Workshop s Markétou Pščolkovou

Dílna k olomoucké rezidenci, při níž Markéta tvoří představení Wet pants, empty wallets.

17.00–19.30

Wet pants, empty wallets
je představení pro tři tanečnice a hudbu a bere si jako námět prostituci ve všech jejích fyzických, psychických, teoretických i metaforických podobách. Workshop se bude zaměřovat na fyzickou práci s tělem a zkoumání vlastních pohybových možností ve spojení s výrazem těla. První část workshopu se zaměří na rozehřátí a aktivaci pohybového vnímání. Ve druhé části workshopu bude Markéta sdílet návrhy pohybového slovníku, kde bude cílit na propojení "slovo-pohyb-rytmus".

Pohybová cvičení a variace budeme transformovat do vlastního osobního a individuálního vyjádření. Naslouchání skupině a skupinová dynamika jsou klíčovými aspekty workshopu. Vítáni jsou všichni, kdo se rádi hýbou a rádi něco nového objevují. Předchozí zkušenosti nejsou nutné, na své si přijdou amatéři i profesionální tanečníci.
Markéta Pščolková je tanečnice a herečka zabývající se převážně pohybovým divadlem. Od roku 2005 spolupracuje se souborem tanečního a pohybového divadla Bandance Praha. V Kolíně nad Rýnem tancovala v představení RAVE od Marje Leny Hirvonen (FIN/DE) a spolupracovala na představení Mitos Minotauros (Tripletrips-GR/DE). Od roku 2016 je externí performerkou Divadla Continuo (Boat, Please leave a message, In the circle). V roce 2017 začíná pracovat na autorskych projektech a spolu se Štěpánou Mancovou zakládá kolektiv LIE (Laciné industriální epizody) se kterým tvoří představení Hodina lži. Po krátkém studiu nonverbalniho divadla na HAMU nastupuje v září 2018 na Scuola Teatro Dimitri do Švýcarska ke studiu magisterského oboru Fyzické divadlo. Markéta žije střídavě v Praze, Lipsku, Českých Budějovicích a od září ve švýcarském Versciu.


Kurzovné: 120 Kč

REZERVACE
Divadlo na cucky, Dolní nám. 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní mediální partner Divadla na cucky


TOPlist