19.00
Vstupné: 90 Kč

Až přijde válka

Projekce filmu s debatou.

Projekce dokumentu Až přijde válka režiséra Jana Geberta (ČR, Chorvatsko, 76 minut, 2018), následovaná debatou.

Hosté:

Jan Gebert
Filmový dokumentarista a novinář. Absolvoval historii na Univerzitě Karlově, kde nyní dokončuje doktorát z iberoamerikanistiky. Část studií strávil v zahraničí (Španělsko, Mexiko, USA), jako reportér působil v týdeníku Reflex, později na redaktorské pozici pracoval v Hospodářských novinách. (Fresh Film Fest)

Stanislav Krupař
Fotografii se věnuje od roku 2002. Publikuje v českých i zahraničních médiích (Die Zeit, GEO, NZZ, TIME, NYT, National Geographic). Dlouhodobě pracuje na dvou tématech – fotograficky dokumentuje ultrapravicovou scénu (v červnu 2008 byl brutálně napaden při fotografování zakázané akce NPD v Drážďanech, v červnu 2013 znovu v Duchcově) a mapuje obnovu šamanismu na jižní Sibiři, především v ruské Republice Tuva.

Na jaře 2007 krátce pracoval jako fotograf v brněnské redakci Lidových novin, v roce 2008 působil v týdeníku Ekonom a od roku 2009 byl jedním ze tří kmenových fotografů týdeníku Reflex (vedle Jana Šibíka a Tomáše Tesaře). V srpnu 2013 po vleklých neshodách časopis Reflex opustil. V září 2013 byl, jako jeden z posledních zahraničních reportérů, v syrském Aleppu. Na jaře 2014 podnikl pokus o cestu se syrskými uprchlíky z Egypta do Evropy. V současné době pracuje jako volný fotograf specializující se na reportáž a dokument. (Wikipedia)
 
Lubomír Zvada
Politolog působící na Univerzitě Palackého v Olomouci.Hlavním protagonistou filmu je velitel organizace Peter Švrček, který na první pohled vede život spořádaného evropského teenagera - žije s rodiči, má pohlednou dívku, dostal se na vysokou. Jeho skutečný život je ale jinde - v čele domobrany Slovenskí branci, čítající dvě stě mladých lidí, s oddíly po celém Slovensku. V horských lesích je nechává podřizovat drsným pravidlům a trestům, jež spíše než vojenský výcvik připomínají hru na diktaturu. Šéf domobrany věří, že jeho modelová organizace má budoucnost. Je odhodlaný uniformu jednou odložit a se svou vizí oslovit celou společnost - a stát se velkým politikem.


Vstupné: 90 Kč
REZERVACE
Divadlo na cucky, Dolní nám. 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní mediální partner Divadla na cucky


TOPlist