17.30
Vstup zdarma.

Milena Jesenská: Retrospektiva

Diskuze u příležitosti výstavy Milena Jesenská.

Česko-německý fond budoucnosti a Divadlo na cucky pořádají u příležitosti výstavy Milena Jesenská: Retrospektiva Praha-Vídeň-Drážďany-Ravensbrück diskuzi s historikem PhDr. Miroslavem Kunštátem, PhD. (Univerzita Karlova) a historičkou Mgr. Pavlou Plachou (Ústav pro studium totalitních režimů). „Výstava tematizuje a do historického kontextu zasazuje životní příběh Mileny Jesenské a její dílo: dětství a mládí v Praze, studium na dívčím gymnáziu Minerva, zážitky z psychiatrické léčebny, překladatelskou a novinářskou práci a aktivní zapojení do protinacistického odboje. Je doplněna velkým množstvím dokumentů a fotografií, z nichž některé nebyly dosud publikovány.

Zajímavostí výstavy je nedávný objev čtrnácti dopisů, které Milena Jesenská napsala v letech 1940 až 1943 ve vězení v Drážďanech, v Praze na Pankráci a v koncentračním táboře Ravensbrück. Tuto korespondenci nalezla studentka bohemistiky Anna Militz ve svazku, který vedla Státní bezpečnost na manžela Jesenské, architekta Jaromíra Krejcara.“ (Historický servis)

Výstavu o této mimořádné osobnosti připravil Památník Ravensbrück ve spolupráci s Pražským literárním domem autorů německého jazyka a Historickým servisem. Diskuzi bude předcházet komentovaná prohlídka, kterou provede spoluautorka výstavy Mgr. Pavla Plachá. Prohlídka se uskuteční od 16.30 v prostorách knihovny Univerzity Palackého ve Zbrojnici.

Vstup zdarma.

Newsletter na mail

Divadlo na cucky, Dolní nám. 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní mediální partner Divadla na cucky


TOPlist